ثبت نام رایگان ورود به سامانه
 
 
قوانین و مقررات
 

۱. مسئولیت کلیه متون و محتوای پیام‌های ارسالی، به عهده مشترک می‌باشد و مشترک سامانه را از هرگونه ادعا، خسارت و یا شکایتی در این ارتباط مصون و مبری می‌دارد.
۲. مسئولیت ایجاد امنیت در سمت گره‌های متعلق به مشترک، کاملاً متوجه و به عهده مشترک است و سامانه هیچگونه مسئولیتی در این رابطه ندارد.
۳. در صورتیکه سامانه مجبور به وضع محدودیت‌هایی در زمانبندی انتقال پیامک های مربوط به مشترک به علت بروز و یا اعلام مشکلات یا شرایط بحرانی از سوی شرکت های اپراتور تلفن همراه کشور و یا مراجع ذیصلاح قانونی گردد،‌ مشترک ضمن پذیرش شرایط بروز‌یافته، موظف به رعایت زمان‌بندی مذکور می‌باشد.
۴. مشترک مجاز به ارسال پیامک بصورت ناشناس نمی‌باشد (پیام ناشناس پیامی است که گیرنده پیام در زمان دریافت، قادر به شناسایی هویت فرستنده پیامک نباشد).
تبصره ۱- کلیه مسئولیت و عواقب ارسال پیامک ناشناس که نتیجتاً باعث وارد آمدن خسارت و یا اعمال جریمه از سوی اپراتورهای تلفن همراه کشور و یا سایر مراجع ذیصلاح قانونی به سامانه  گردد، به طور کامل به عهده و متوجه مشترک بوده و مکلف به جبران آن می باشد .
۵. مشترک موظف به رعایت ضوابط، استانداردها و دستورالعمل‌های ابلاغی از سوی شرکت ارتباطات سیار، که به شکل کتبی از طرف سامانه به مشترک ابلاغ می‌شود، می‌باشد.
۶. مشترک موظف به رعایت کلیه قوانین دولت الکترونیک از قبیل قوانین امنیتی اینترنت، قوانین امنیتی سیستم های اطلاعاتی کامپیوتر PRS و قوانین محرمانگی اینترنت می باشد. در غیر این صورت ضمن پاسخگویی بایستی جبران خسارت وارده را بنماید
۷. مشترک نباید نسبت به ارسال هیچ گونه پیام‌های تجاری ناخواسته بدون رضایت قبلی کاربران انتهایی اقدام نماید. بدیهی است مسئولیت ارسال هرگونه پیام تجاری برای کاربران بدون رضایت قبلی آنها به عهده مشترک می‌باشد و سامانه در این خصوص هیچ مسئوولیتی ندارد.
۸. مشترک در ارسال پیام‌های تجاری نباید از Header های فریبنده جهت مخفی نمودن هویت فرستنده و همچنین از عناوین موضوعی اشتباه یا گمراه‌کننده استفاده نمایند در غیر اینصورت بایستی پاسخگو باشد.
۹. چنانچه قانون برای فرستندگان پیام‌های ناخواسته در صورت عدم رضایت گیرندگان جریمه‌های پیش‌بینی نماید، مشترک ضمن پاسخگویی مکلف به پرداخت جریمه‌ها در صورت نقص قانون می‌باشد.
۱۰. برای پیام‌های ناخواسته چنانچه کاربر دریافت‌کننده متحمل پرداخت شارژ (Receiving Party pays) شود، مشترک مکلف به جبران آن می‌باشد.
۱۱. مشترک متعهد می‌باشد کلیه قوانین و مقررات مصوب که ممکن است در آینده برای ارسال پیام‌های ناخواسته وضع گردد اجرا و اعمال نماید.
۱۲. مشترک باید محدودیت‌های شبکه و SMS-Center را در ارائه سرویس‌ها در نظر بگیرد.
۱۳. مشترک بایستی پاسخ‌گوی مشتریان خود و پذیرای کلیه مسؤلیت‌های مشتری‌مداری باشد و سامانه مصون و مبری از هرگونه مسئولیت میباشد.
۱۴. مسؤلیت کلیه آثار سوء ناشی از ارسال پیام‌های مشترک برای مشتریان و جبران تمامی خسارت در مقابل کلیه دستگاه‌های بازرسی و نظارتی، به عهده مشترک می‌باشد و هیچگونه مسوولیتی متوجه سامانه نمی باشد
۱۵. سامانه مجاز می باشد در صورت لزوم و یا بنا به درخواست مراجع قانونی و بازرسی مطابق ضوابط، نسبت به آشکار نمودن پیام‌ها و یا مسدود نمودن آنها قبل از ارسال به کاربران اقدام نماید.
۱۶. محتوای پیام ارسالی می‌بایست با هر یک از اصول پنج‌گانه زیر مطابقت داشته باشد.
۱۶.۱: با اصول و مبانی دین اسلام و قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران مغایرت نداشته و در تضاد نباشد؛
۱۶.۲: باعث تشویش اذهان عمومی نگردد؛
۱۶.۳: مخل نظم و آرامش حاکم بر جامعه نباشد؛
۱۶.۴: به اخلاق حسنه حاکم بر جامعه آسیب نرساند؛
۱۶.۵: با سیاست‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی کشور مغایرت نداشته باشد؛

 

* منظور از سامانه در متن بالا، سامانه پیامک آنلاین، شرکت توسعه وب آپادانا (مجری سامانه) و پرسنل آن می باشد.